Dlaczego warto stosować zabezpieczenia rowerowe?

Każdy pasjonata wkłada w konstruowanie swojego roweru wiele serca, ale i pieniędzy. Drogi sprzęt to atrakcyjny łup dla złodziei, dlatego nie dziwi fakt, że tak wielu z nas boi pozostawiać się rower bez nadzoru w miejscu publicznym, czy nawet pod domem. Stosując zabezpieczenia rowerowe możesz spać spokojnie.

Typy zabezpieczeń rowerowych

Najpopularniejszym rodzajem zabezpieczeń rowerowych jest zapięcie na linkę zbudowanej z hartowanej stali, niemal niemożliwej do przecięcia. Alternatywą jest łańcuch do roweru – wytrzymały na uderzenia, z hartowanym zamkiem i możliwością dodatkowego zabezpieczenia poprzez szyfr. Wśród cieszących się popularnością akcesoriów są również zapięcia typu U-lock – jedne z najbardziej klasycznych, ale i pewniejszych rozwiązań.

Jak wybrać zabezpieczenia rowerowe?

Wybierając nasz system zabezpieczeń rowerowych zwracajmy uwagę przede wszystkim na materiały. Najlepsza będzie hartowana stal, której przecięcie czy zgniecenie graniczy z cudem, a przynajmniej nie wchodzi w zbiór umiejętności ulicznego złodzieja. Zabezpieczenia rowerowe powinny być wyposażone w wygodny zamek tak, aby ich używanie dla właściciela roweru było proste i szybkie.

Szeroki wybór różnego typu zabezpieczeń rowerowych znajdziesz pod adresem https://www.rowertour.com/c/47/zabezpieczenia-rowerowe. Gdy znajdziesz to idealne dla siebie, będziesz mógł bez obaw pozostawić rower w wybranym przez siebie miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *