Wygodna jazda w deszczu? Podstawa to błotniki rowerowe

Błotniki rowerowe to jeden z niepozornych elementów wyposażenia każdego roweru. Zwykle nie zwracamy na nie większej uwagi, sądząc, że każde spełniają swoją funkcję jednakowo skutecznie. Okazuje się, że dobór odpowiedniego błotnika nie musi być jednak tak oczywisty. W zależności od rodzaju naszego jednośladu, błotniki będą się wyróżniały zupełnie innymi parametrami.

Komfortowa jazda o każdej porze roku

Zadanie błotników rowerowych teoretycznie jest banalnie proste – ich zadaniem jest kierunkowanie strumienia wody spod kół w trakcie jazdy, w razie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Rezultatem jest ochrona roweru przed zabrudzeniami, a my sami nie musimy martwić się o przemoczenie ubrań. Ma to znaczenie zarówno w trakcie rekreacyjnej jazdy po mieście, jak i w wymagających okolicznościach, na przykład w czasie podróży po górskich terenach.

Błotnik błotnikowi nierówny

Mogłoby wydawać się, że prosta konstrukcja jaką jest błotnik każdorazowo spełnia swoje zadanie w podobny sposób. Nic bardziej mylnego – jakość materiałów, z których błotnik został wykonany, jak również idealne dopasowanie go do koła odgrywa niebagatelną rolę.

Błotniki trekkingowe i szosowe

Dużą uwagę powinniśmy przykładać do wyboru odpowiednich błotników rowerowych do rowerów szosowych i trekkingowych. Dynamiczna, agresywna jazda z niekorzystnych warunkach wzmaga bowiem ryzyko zachlapania roweru i nas samych. Czym powinny cechować się idealne błotniki do jazdy w warunkach wyjątkowych? Przede wszystkim – znakomitym wyważeniem elastyczności. Błotniki rowerowe szosowe i trekkingowe nie powinny być zbyt sztywne, ani zbyt giętkie. Powinny za to doskonale stabilnie przylegać do koła, jednocześnie nie uginając się i nie łamiąc.

Jaki materiał będzie najlepszy?

Wymagający rowerzyści będą zadowoleni z błotników wykonanych z kompozytów aluminiowo-plastikowych, łączących elastyczność z trwałością. Są łatwe w montażu, dzięki czemu ich zakładanie zajmie nam dosłownie chwilę. Dobre błotniki to gwarancja, że jazda rowerem będzie przynosiła nam dużo radości niezależnie od aktualnej pory roku.

Atrakcyjny wybór błotników do trekkingu i jazdy szosowej znajdziesz pod adresem: https://www.rowertour.com/c/74/blotniki-trekking-szosa-28.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *