5 rzeczy, o których musisz wiedzieć wybierając buty rowerowe

Dobrze dopasowane buty rowerowe to podstawa wyposażenia każdego rowerzysty. Powinny cechować się odpowiednią stabilizacją, cyrkulacją, a zarazem wygodą użytkowania. Oto elementy, o których nie możesz zapominać wybierając własną, unikalną parę.

1. Wybierz buty SPD odpowiednie do stylu jazdy

BMX, MTB a może kolarstwo szosowe? W zależności od tego, którą dyscyplinę uprawiasz, buty rowerowe będą różniły się podeszwą i mocowaniami. Obuwie dedykowane sportom ekstremalnym takim jak downhill czy BMX cechuje się wyjątkowo stabilną podeszwą, oraz bokami chroniącymi stopę, ale i kostkę.

Buty SPD do kolarstwa górskiego cechują się sztywnością, ale i dużą wygodą. Posiadają zapięcia na specjalne zaczepy lub żyłki, mające zapewniać maksymalne bezpieczeństwo i komfort jazdy. Szczególną popularność wśród obuwia do MTB zyskują buty rowerowe Shimano.

Do kolarstwa szosowego najlepiej wybierać obuwie lekkie, lecz cechujące się stosunkowo wysoką sztywnością. Ponownie, prym wśród tego rodzaju obuwia wiodą buty Shimano – swój idealny model znajdziesz tutaj.

2. Stabilne zapięcie = bezpieczeństwo

Wybierając buty rowerowe zwracaj uwagę na to, by ich zapięcie było mocne i stabilne. Przełoży się to na komfort jazdy, ale i na twoje bezpieczeństwo. Jako, że stopa rowerzysty stale pozostaje w ruchu, mocowanie butów nie powinno krępować ruchów i powodować dyskomfortu.

3. Odpowiednio do pory roku

Pamiętaj, aby zimą wybierać buty SPD cechujące się wyższa cholewką i odpowiednim ociepleniem. Zimowe buty rowerowe jednocześnie odznaczają się mniejszą cyrkulacją powietrza.

4. Wygodne w każdej sytuacji

Jeśli buty rowerowe mają służyć ci nie tylko do jazdy, ale i do chodzenia, idealnym wyborem będą buty trekkingowe – bardziej elastyczne i lekkie, niż te dedykowane wyłącznie aktywności fizycznej.
5. Znajdź swój styl

Nie ukrywajmy – styl na rowerze również się liczy. Dobrze, by buty SPD pasowały do całości twojego stroju, stanowiąc spójną całość. Tutaj znajdziesz rozmaite warianty obuwia rowerowego, dedykowanego zarówno mężczyznom, jak i kobietom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *