Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kołach rowerowych

Koło to jeden z najważniejszych wynalazków ludzkości. Bez niego niemożliwy byłby postęp technologiczny, w tym także… radość z jazdy rowerem. To kolejne z istotnych (jeśli nie najważniejszych) części rowerowych, które stale powinniśmy mieć na oku, konserwując je i w razie potrzeby – wymieniając na nowe.

Koła rowerowe – istotne parametry

Wybierając dobre koła rowerowe, warto wiedzieć, czego dokładnie wymaga nasz jednoślad. Wybierając koła, poza oczywistymi parametrami jak waga i ich średnica, zwracajmy uwagę na materiały wykonania. Obręcz powinna być aluminiowa, co zapewni jej odpowiednią lekkość. Przyjrzyjmy się również rodzajowi i średnicy opon – w zależności od tego, jaką rowerową dyscyplinę uprawiamy, te cechy będą zróżnicowane. Inne, ważne kwestie, nad którymi warto pochylić się wybierając koła rowerowe to rodzaj bębenka, piasty czy zaplotu. Istotny jest również typ zacisków. Wszystkie te części składowe powinny szczegółowo odpowiadać rodzajowi naszego roweru oraz temu, w jakich warunkach zwykliśmy go używać.

W komplecie, czy na części?

Oczywiście – aby ułatwić sobie sprawę, możemy kupić koło wraz z całym jego wyposażeniem. Pasjonaci rowerów jednak często wolą kompletować własne zestawienia, osobno kupując obręcze, piasty, szprychy, zaciski i opony. Takie „składanie” własnego, idealnego koła może być prawdziwą gratką dla tych, którzy chcą nadać swojemu rowerowi unikatowego charakteru. Wszystkie, niezbędne elementy do skompletowania kół w atrakcyjnych cenach znajdziesz tutaj.Kontroluj stan kół regularnie

Pamiętajmy, że koła rowerowe to element, który ulega eksploatacji – w końcu wykonują one największa pracę podczas jazdy. Miejmy na oku nie tylko stan samych opon, ale i wszystkich elementów, na które koło się składa. Ich stała kontrola służy nie tylko lepszemu komfortowi jazdy, ale i przede wszystkim naszemu bezpieczeństwu.

Staranny dobór kół to jedna z najistotniejszych kwestii w trakcie kompletowania własnego, indywidualnego sprzętu. Poświęćmy jej odpowiednio sporo uwagi i pamiętajmy, że na bezpieczeństwie jazdy nie warto oszczędzać. Warto zainwestować w koła rowerowe, które posłużą nam przez długi czas, a zarazem zapewnią maksymalną wygodę jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *