Trenażery rowerowe – alternatywa dla treningu na zewnątrz

Gdy pogoda nie zachęca do wypadu na przejażdżkę, bądź po prostu nie masz na nią odpowiednio wiele czasu, idealnym rozwiązaniem okazują się sprytne urządzenia, jakimi są trenażery rowerowe. Tego typu sprzęt powinien znaleźć się w domu każdego rowerzysty-pasjonata.

Trening w dowolnym miejscu

Na trenażery rowerowe możemy postawić nasz jednoślad w dowolnym miejscu, gwarantując sobie pełnowartościowy trening bez wychodzenia z domu. Oczywiście, nie zastąpi to prawdziwej przejażdżki w malowniczym otoczeniu, jednak stanowi idealne rozwiązanie wówczas, gdy pogoda uniemożliwia nam trening na świeżym powietrzu, lub po prostu nie mamy na niego czasu. Trenażerów rowerowych możemy używać w trakcie oglądania telewizji czy rozmowy z bliskimi – to wygodna alternatywa dla rowerów stacjonarnych.

Najlepsze trenażery rowerowe

Jak wybrać trenażer idealny? Zasadniczo, możemy wybierać spośród tych pod tylne koło i trenażerów rolkowych. Druga z opcji wymaga większej wprawy, jednak doskonale odzwierciedla warunki panujące w terenie. Trenażer powinien być niewielkich rozmiarów, tak, aby można było wygodnie przechowywać go w domowych warunkach.

Elite Drivo Trenażer rowerowy Interactiv pomiar mocy ANT+ Bluetooth Smart – dostępny tutaj

 

Do cenionych firm produkujących tego rodzaju sprzęt należą Tacx oraz Elite. Niejeden trenażer Tacx cechuje się dużą innowacyjnością – wiele z nich zawiera m.in. funkcję pomiaru mocy, czy mechanizm magnetyczny. Także i trenażer Elite spełni wymagania każdego sportowca – w ofercie firmy znajdziemy zarówno proste, jak i nowoczesne modele tego sprzętu.

Elite Arion Mag 3 Parabolic Paraboliczne rolki – sprawdź tutaj

 

Trenażerów Tacx oraz Elite szukaj tutaj – szeroki wybór sprzętu zadowoli nawet najbardziej wymagającego rowerzystę.

Dodatki do domowych trenażerów

Nie bagatelizujmy treningu na trenażerze – odpowiednio wykonany może być tak samo efektywny, jak i ten w terenie! Pamiętajmy zatem i o wszelkich szczegółach, które ten trening ułatwią. Trenując w domu warto mieć pod ręką nawadniający napój i ręcznik. Żądnych wrażeń podczas stacjonarnych treningów zainteresują płyty DVD z symulacją ciekawych tras rowerowych, które możemy oglądać trenując na trenażerze. Warto zainwestować w dodatki takie jak składane maty treningowe, czy opaski do pomiaru tętna, co pozwoli uczynić domowy trening jeszcze bardziej efektywnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *