Liczniki rowerowe – monitoruj swoją aktywność

Każdy, ceniący się rowerzysta stale obserwuje swoje postępy, które zwiększają się wraz z każdym, kolejnym treningiem. Monitorowanie przejechanych kilometrów, tempa oraz spalonych wówczas kalorii umożliwią nam pulsometry i liczniki rowerowe.
Można by uznać, że liczniki rowerowe nie są koniecznym elementem wyposażenia roweru, a jedynie efektywnym gadżetem. Trudno jednak o lepszy sposób na to, by monitorować własne, kolejne osiągnięcia, a tym samym motywować się do przekraczania granic. Liczniki rowerowe to niepozorne urządzenia, które towarzysząc nam podczas każdej przejażdżki uwidaczniają, jak rozwijamy swoje umiejętności.

Licznik, czy pulsometr?

Chcąc badać swoje rowerowe postępy mamy do dyspozycji generalne, dwa typy urządzeń – liczniki rowerowe montowane na jednoślad oraz opaski monitorujące bądź pulsometry, które zakładamy na nadgarstek. Te ostatnie stanowią nie tylko funkcjonalny gadżet, ale i modne uzupełnienie sportowego outfitu. Obecnie możemy natknąć się na opaski, które nie tylko kontrolują nasze postępy, ale i łączą się z urządzeniami mobilnymi, umożliwiając odczyt wiadomości czy przeglądanie mediów społecznościowych.

Akcesoria do liczników rowerowych

Gdy już wybierzemy swój licznik rowerowy nie zapominajmy o praktycznych dodatkach, które także warto mieć w zanadrzu. To przede wszystkim zapasowe baterie, magnesy do mocowania urządzenia, czy wygodne podstawki na kierownicę. Kompletując własny zestaw do pomiaru aktywności dbajmy o to, aby jazda rowerem była wygodniejsza i przyjemniejsza.

Miej na oku własne postępy

Liczniki rowerowe mogą pomóc ci w przygotowywaniu zestawień, które po wybranym czasie powiedzą ci, jak duże postępy zrobiłeś. Wyniki możesz spisywać w notatniku cyklicznie, na przykład uwzględniając średnią każdego miesiąca. To znakomity sposób na to, aby stale rozwijać się i motywować do działania.

Wśród wielu producentów, na szczególną uwagę zasługują liczniki Sigma. Te oraz szereg innych pulsometrów i liczników rowerowych znajdziesz pod adresem:

https://www.rowertour.com/c/33/liczniki-rowerowe-i-pulsometry/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *